حصار محصول محصولات مواد غذایی مواد غذایی

حصار: محصول محصولات مواد غذایی مواد غذایی کرمانشاه علوم پزشکی برچسب گذاری موادغذایی

گت بلاگز اخبار حوادث دستگیریِ دزدِ حسابِ سالخوردها

مردی که به بهانه کمک‌کردن به افراد سالخورده جهت انجام عملیات بانکی، آنها را فریب داده و بعد از دزدی کارت عابربانک اقدام به خالی‌کردن حساب بانکی آنها می‌کرد، دست

دستگیریِ دزدِ حسابِ سالخوردها

دستگیریِ دزدِ حسابِ سالخوردها

عبارات مهم : ایران

مردی که به بهانه کمک کردن به افراد سالخورده جهت انجام عملیات بانکی، آنها را فریب داده و بعد از دزدی کارت عابربانک اقدام به خالی کردن حساب بانکی آنها می کرد، دستگیر شد.

٢٧ آذرماه پیرمردی بازنشسته به کلانتری ۱۱۱ هفت چنار مراجعه کرد و شکایتی با عنوان کلاهبرداری مطرح کرد. با این شکایت پرونده مقدماتی در این خصوص تشکیل و جهت پیگیری به پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ ارجاع شد.

مالباخته در بیانات اولیه به مأموران اعلام کرد که فردی به بهانه کمک کردن به وی جهت انجام عملیات بانکی، او را فریب داده و در ادامه بعد از دزدی کارت عابربانک اقدام به خالی کردن حساب بانکی او کرده هست. با شروع پیگیری به پرونده و طرح شکایت های مشابه، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که فردی ۴۰ساله به شیوه ای مشابه اقدام به شناسایی افراد سالخورده و بازنشسته در برابر دستگاه های عابربانک کرده؛ در ادامه به بهانه کمک کردن به این افراد جهت انجام عملیات بانکی ابتدا اعتماد آنها را جلب و در وقت تحویل کارت به صاحبانشان، کارت های عابربانک این افراد را با کارت های متعلق به سایر شکات و مالباختگانی که قبلا پول حساب های بانکی ارزش را برداشت کرده، جابه جا و با اطلاع از رمز عابربانک که به وسیله خود مالباختگان در اختیار این شخص قرار گرفته بود! با مراجعه به طلافروشی ها و صرافی ها اقدام به خرید طلاجات، سکه و دلار و ارزهای خارجی کرده است.

دستگیریِ دزدِ حسابِ سالخوردها

با توجه به شیوه و شگرد متهم در مراجعه به پای دستگاه های عابربانک مناطق مرکزی شهر تهران، ابتدا تصویرهای این شخص از طریق دوربین های مداربسته بانکی شناسایی شد و کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تمامی دزدی ها به وسیله یک نفر انجام شده است هست؛ به همین خاطر تصویرهای این متهم در اختیار بانک های مناطق مرکزی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به خاص در محدوده میدان انقلاب، خیابان جمهوری و ولیعصر قرار داده شد تا درصورت شناسایی، بلافاصله عنوان از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده شود.

ساعت ١٢:٣٠، ٢٥ بهمن ماه بود، مدیر بانک شعبه کمیل به حضور فردی حدودا ۴۰ساله در نزدیکی دستگاه عابربانک مشکوک شده، این مرد را تحت نظر قرار داده و بعد از شناسایی این شخص از طریق تصاویری که پلیس در اختیار وی قرار داده بود، بلافاصله عنوان را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده و بعد از دقایقی، مأموران با حضور در محل اقدام به دستگیری متهم کرده و در همان بازرسی اولیه تعدادی از کارت های عابربانک متعلق به سایر افراد نیز از وی کشف شد.

مردی که به بهانه کمک‌کردن به افراد سالخورده جهت انجام عملیات بانکی، آنها را فریب داده و بعد از دزدی کارت عابربانک اقدام به خالی‌کردن حساب بانکی آنها می‌کرد، دست

با دستگیری متهم «حیدر» ۴۰ساله و بررسی سوابق وی مشخص شد که او پیش از این در سال های ۱۳۷۹ و ۱۳۹۴ به اتهام دزدی و کلاهبرداری دستگیر و روانه زندان شده است و آخرین بار با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد شده است است.

متهم در همان تحقیقات اولیه به ده ها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد و عنوان داشت که تمامی طعمه های خود را از افراد سالخورده و پیر گزینش کرده است که در ادامه، تعدادی از شکات با مراجعه به پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، صراحتا اقدام به شناسایی متهم کردند.

یکی از شاکیان زنی بود که متهم پول حساب وی را جهت خرید یک دوچرخه خرج کرده بود. این زن بعد از شناسایی متهم گفت که دارای فرزندی با محدودیت حرکتی است و قصد داشته تا با پول داخل حسابش نسبت به تهیه داروهای مورد نیاز دوره درمانی فرزندش اقدام کند که متهم عابربانک وی را دزدی کرده است.

دستگیریِ دزدِ حسابِ سالخوردها

با توجه به اعتراف متهم به ده ها کلاهبرداری و سرقت، شناسایی تعدادی از مالباختگان و به منظور شناسایی دیگر شاکیان احتمالی، هماهنگی مورد نیاز با بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۱۰ پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است هست؛ به همین خاطر از کلیه مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند، دعوت می شود جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ در میدان حر- خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.

هشدار پلیسی

مردی که به بهانه کمک‌کردن به افراد سالخورده جهت انجام عملیات بانکی، آنها را فریب داده و بعد از دزدی کارت عابربانک اقدام به خالی‌کردن حساب بانکی آنها می‌کرد، دست

پلیس از کلیه شهروندان خواست که در وقت مراجعه به دستگاه های عابربانک جهت انجام عملیات بانکی موارد ذیل را مدنظر خود قرار دهند:

یک: در وقت مراجعه به دستگاه خودپرداز، مراقب اطراف خود باشید تا افراد غریبه امکان دسترسی به رمز ورود به حساب بانکی شما را نداشته باشند.

دستگیریِ دزدِ حسابِ سالخوردها

دو: اعتماد بی مورد به افراد غریبه به خاص جهت انجام عملیات های بانکی و مالی، زمینه مهم وقوع بسیاری از جرایم مرتبط با دزدی و کلاهبرداری از سوی افراد وقت طلب را ایجاد می کند.

شهروند

واژه های کلیدی: ایران | شناسایی | کلاهبرداری | خالی کردن حساب بانکی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog