حصار محصول محصولات مواد غذایی مواد غذایی

حصار: محصول محصولات مواد غذایی مواد غذایی کرمانشاه علوم پزشکی برچسب گذاری موادغذایی

گت بلاگز کرمانشاه آغاز طرح پایش و پالایش برچسب گذاری

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از شروع طرح پایش و پالایش برچسب‌گذاری مواد غذایی، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی از امرو

آغاز طرح پایش و پالایش برچسب گذاری

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛شهریار مستوفی اظهار کرد: این برچسب ها اطلاعات مهمی در اختیار مصرف کننده قرار داده و او را نسبت به سلامت مواد مصرفی مطمئن کرده و دانش او را در خصوص مواد غذایی زیاد کردن می دهد.
وی افزود: در این طرح هر هفته 25 فرآورده یا محصول از نظر برچسب گذاری پایش و پالایش می شوند و در صورت وجود مشکل، از طریق تولید کننده و یا دانشگاه علوم پزشکی محل تولید پیگیری های مورد نیاز انجام می شود.

عبارات مهم : محصول

مستوفی تصریح کرد: در صورت عدم اقدام موثر و مناسب در زمینه برطرف مشکل، در گام بعدی عنوان از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: برچسب محصولات آیتم های مختلفی از جمله نام محصول، مواد تشکیل دهنده، تاریخ تولید و انقضاء، آدرس محل تولید و سایر موارد را مشمول بر می شود که در این طرح 26 آیتم برچسب گذاری در نظر گرفته شده است که مورد بررسی قرار می گیرد.
مستوفی افزود: بر روی جلد بعضی محصولات گاهی از تصویرهای غیرمرتبط و یا عناوین اغراق آمیز مانند سالم ترین، عالی ترین و … استفاده می شود که در طول طرح با اینگونه موارد نیز برخورد می ‎شود.
مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه هر هفته 25 محصول تازه پایش می شود، گفت: این طرح تا آخر سال ادامه داشته و محصولات بصورت تصادفی گزینش می شوند و تلاش بر این است که این طرح در سالهای آینده نیز ادامه داشته باشد.
انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: محصول | محصولات | مواد غذایی | مواد غذایی | کرمانشاه | علوم پزشکی | برچسب گذاری | موادغذایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog